14 Eyl 2009

KOMPLO TEORİLERİ -1-

İstanbul'daki Cruise Gemileri?


Neden son zamanlarda İstanbul’a gelen cruise gemilerinin sayısında belirgin bir artış var? Neden Karaköy limanında her gün en az 2 cruise gemisi demirli? Neden cruise gemilerinin biri giderken biri geliyor? Hiç düşündünüz mü? Tamam, İstanbul zaten çok turist alan bir şehir ama neden özellikle bu yaz cruise gemilerinin sayısında önceki yıllara göre büyük bir artış var? Ve neden bu gemilerle gelen turistlerin %98’i 50 yaşın üzerinde?
Çoğunuz bunu İstanbul’un 2010 dünya kültür başkenti olmasına, tarihi ve turistik yerlerin cezp edici olmasına, Akdeniz turu düzenleyen cruise gemilerinin İstanbul’u es geçmesinin mümkün olmamasına bağlayacaksınız biliyorum, haksız da sayılmazsınız ama bunun altında yatan sebep başkadır arkadaşlarım. Özellikle gelen turistlerin 50 yaşın üzerinde olması tuhaftır. Bunu sizler için araştırdık ve altında yatan korkunç gerçeği ortaya çıkardık.

İstanbul’a gelen turistlerin hemen hemen hepsi Yunanlıdır!
Evet bu doğrudur çünkü cruise gemileri İstanbul’a Atina limanına uğradıktan sonra gelmektedir. Atina da inen turistlere buranın son durak olduğu söylenmekte ve şehri 5 gün boyunca gezebilecekleri ve her şeyin kendilerine %50 indirimli olduğu söylenmektedir. Zaten beleşe bayılan kodaman yaşlı turistler bu olayı hiç sorgulamamakta, neden Barselona’da 2 gün kaldık da burada 5 gün kalıyoruz dememektedirler. Boşalan gemilere Yunan hükümetinin belirlediği böbrek rahatsızlığı olan ve idrarları aşırı derecede asidik olan Yunanlı yaşlılar yerleştirilmekte ve Türkiye’ye yollanmaktadır. İstanbul’da 2 gün kalan bu gemilerdeki yaşlılar hemen Yunan hükümetinin verdiği parayla bütün tarihi ve turistik mekânlara gitmekte ve çatır çatır işemektedir. Asidik olan idrarları ise maalesef tarihi dokuyu günden güne eritmektedir. Topkapı sarayının müdürü İlber Ortaylı daha geçen açıklama yaptı ve bu tahribattan kargaları sorumlu tuttu ama gerçek başkadır. Gerçek asidik idrarlı Yunanlı yaşlılardır.

Türk hükümeti bu olayın hala farkında değildir. Karaköy gümrük müdürü başbakanlığa bir dilekçe ile başvurmuş ve “Curise gemileriyle gelen kişilerin çoğu aynı kişiler, bunun araştırılmasında fayda var…” demiştir ancak bu konuda hala bir adım atılmamıştır. Yunan hükümetinin özel seçtiği asidik idrarlı 1000 kişi tarihi mekânlarımızın içine mütemadiyen sıçmaktadır buna dur diyecek bir kişi yok mudur bu ülkede?

Fırsatı olanlar bugün Karaköy limanına bir baksın, 2 tane cruise gemisi var. Buna binen yaşlıları iyice incelesin ve sonra gelecek hafta bir daha baksın görecektir ki bu kişilerin %99’u aynı kişilerdir. Akşama kadar bira içip, Topkapı sarayına, Dolmabahçe sarayına, aşiyan’a, Sultanahmet Meydanı’na işeyenler bunlardır. Ecdadın kemiklerini daha fazla sızlatmayalım, gelin Yunanın bu oyununu el birliğiyle bozalım. Yeter tarihimize bu kadar zulmettikleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder