1 Kas 2011

Şükran gününü ailesiyle geçiren hayırlı evlat


nesin sen ana kuzusu mu? Diye dalga geçen, okul amerikan futbolu takımının sırtında bilmemne college yazan yeşil montlu futbolcularına aldırmadan, bir köşede kendisine bakıp bakıp gülüşen ponpon kızları umursamadan, “olm florida’ya akalım, çok sikiş (fuck) dönüyormuş” diyen bakir arkadaşlarının isteklerini geri çevirerek, şükran gününü ailesiyle kerolayna’da geçirmek için ilk uçakla evine giden gençtir. 20-23 yaşlarında, beyaz ve katoliktir.

Sert bir babası, babasına gık demeyen, evlatları için yaşayan bir annesi, sorunlu bir kardeşi ve şerifin oğluyla çıkan bir ablası vardır. Spikey isimli bir köpeği ve duvarında, üzerinde nevada state university yazan üçgen bir bayrak asılı odası vardır. Şükran günü için geldiği küçük ama şirin kasabasında lisede ilk öpüştüğü kızla karşılaşır, yakınlaşır, sevişir ve ayrılmak zorunda kalır.

Sert görünümlü fakat dünya iyisi babasından hayat dersleri alır, kardeşini yola sokar, ablasının ilişkisini düzeltir, annesini mutlu eder ve kasabadan ayrılır. bir sonraki gelişi üniversiteyi bitirdikten sonra olacaktır. iyi bir avukat olmuştur ve kasabayı günden güne öldüren “tako oil" isimli dev şirketle mücadele etmesi gerekmektedir.

Bu sırada lise aşkı büyümüş ve hiç evlenmemiştir, davayı kazanır, kasabaya yerleşir…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder