28 Kas 2011

erkeklerdeki retro duyarsızlığı


kadınlara bakıyorum, bir yıl 80'ler moda oluyor, bir yıl 60'lara geri dönüyorlar, bir yıl apartman topuk, öteki yıl yüksek bel pantolon, bakşa bir yıl 50'lerin saç şekilleri moda oluyor. sürekli bir retro kültürünün içinde yüzüyorlar. çiçekli elbiseler geliyor, uzun kirpikler çıkıyor, büyük yüzükler, şallar derken 1900'lü yılları sil baştan yaşıyorlar.

ama erkeklerde böyle bir durum yok. ne favori moda oluyor, ne kalın kıravatlar, ne ispanyol paçalar, ne kalın yakalı ceketler. erkek modasında retronun yeri yok, sürekli abuk sabuk şeyler; skinny kotlar, dar tişörtler. tamam onlar da olsun ama uzun saç, ense uzatma, uzun favoriler, slip mayo, ispanyol paça pantolonlar, dar kot montlar da moda olsun arkadaşım. hiç mi retro isteği yok içinizde? kadınlar 50, 60, 70 yıllarını üstünde taşırken, birinizde istek yok mu kalın kıravat için?

evde ispanyol paça pantolonlarım hazır bekliyor yıllardır, neden tekrar moda olmuyor olm ispanyol paça? kadınlarda 2 yıl önce modaydı oysa, sıra ne zaman erkeklere gelecek? olm ne zaman duble paça şalvar kumaş pantolon altına adidas spor ayakkabı giyebileceğiz biz lan?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder