20 Eyl 2011

ikea evi yapayım derken evi gecekonduya çevirmek


arkadaş bende mi bir şey var yoksa ikea mı türk insanını gözünde fazla büyütüyor inan anlamıyorum. yıllardır oturduğumuz evden taşınınca “aha” dedim, “fırsat bu fırsat, evi şöyle modern ve minimalist bir anlayışla döşeyeyim de evde huzur ve güven ortamını tesis edeyim” diye düşündüm.

tam ben böyle düşünürken ikea da 2012 katalogunu çıkarmasın mı resmen zevklendim. durmayın önümde paraya kıyıp bu evi çağdaş çizgilerle donatılmış, huzuru ve karmaşayı aynı anda sunan, farklı anlayışlara hitap eden zevk deryasına çevireceğim dedim. katalogu inceledikçe, yapacaklarımı düşündükçe kendimden geçtim. resmen new york tarzı bir salon, italyan tarzı bir mutfak, ingiliz tarzı bir balkon yapacaktım kendime. eve her girdiğimde bir amerikan sitcom’unun setine girmiş gibi olacaktım, ahahayy neler neler…

bugün geldiğim noktada, bu kadar para harcadıktan sonra ev hala neden sultanbeyli’de bulunan, iki göz gecekondu gibi görünüyor vallahi anlamıyorum? aynı aksesuarı adam koyunca colonial tarz oluyor ben koyunca şark köşesi oluyor avradını skiym!! mesela adam tavandan asmış “skurar” saksıyı olmuş sana sundurma, ben asıyorum aynı saksıyı oluyor sana hatice ninenin evi. adam sofraya koymuş “dinera” kaseyi, sofra olmuş kraliyet sofrası, ben koyuyorum dinera’yı sofra soğan cücüklerinin gezindiği yer sofrası oluyor. adam “gullvi” kumaş ile harikalar yaratmış, evi renkten renge koşturmuş, anasını skiym ben takıyorum gullvi’yi gelen “bu ne elinle mi boyadın eheh meheh” diyor.

ya ikea’nın katalog fotoğrafçısı çok anasının gözü, her boku en ince ayrıntısına kadar hesaplıyor ya da benim ev sanırım bir ikea evi değil, bir ihtimal de benim dekorasyonun “d”sini bilmiyor oluşum olabilir. ikea montaj, nakliye hizmeti vereceğine iç mimar hizmeti versin. “aldıklarınızı biz yerleştiriyoruz” hizmeti versinler. yoksa bu millet ikea’dan soğuyacak ben size diyeyim.

adam sikimsonik “jansjö” led aydınlatma ile evi diskoya çeviriyor, ben koyuyorum aynı led’i ev oluyor sana yayla evi. bu nedir lan?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder