13 Tem 2011

sevişme ihtimali olan erkeğin sorun çözme becerisi


öncelikle “sevişme ihtimali olan erkek” ifadesini açmak gerek sanırım. kısaca özetlemek gerekirse, kız arkadaşından, sevgilisinden yakın zamanda mesela akşama bir sevişme olabileceğinin işaretlerini almış erkek diyebiliriz buna, yani aklına sevişme fikri düşmüş erkek. işte böyle bir erkeğin sorun çözme becerisi o kadar ileri düzeye erişir ki, mustafa koç tatile çıkarken koç grubunu bu elemana emanet etse geldiğinde yüzde 5 büyümüş bulur koca holdingi.

bir erkeğin sevişmeye giden yol üzerindeki engelleri nasıl aştığını görmek insanın gözlerini yaşartır. eğer erkek kişisi, sevişme anına ulaşmak için harcadığı enerjinin, yolunun üstüne çıkan engelleri aşma becerisinin 10’da birini iş hayatında sergileyebilse ülke, kendi şirketini kurmuş, 30 yaş altı milyoner erkekten geçilmezdi yemin ediyorum. ev mi yok? bulunur, kız izin mi alamıyor? alınır, patron sorun mu çıkarıyor? halledilir, yetişmesi gereken işler mi var? yetiştirilir, mesaiye mi kalmak gerekli? arkadaş ayarlanır, vakit mi dar? genişletilir. hem de bütün bunlar saatlerle ifade edilebilecek zaman dilimi içerisinde, paniğe kapılmadan müthiş bir organizasyon becerisi ile yapılır.

kadınlar bunu bilmezler, eğer bilselerdi, eğer erkekte böyle bir potansiyel olduğunu bilselerdi bunu hayatın geneline yayma gayretine girerlerdi ki bu boş bir gayret olurdu. bir erkeğe sevişme ihtimalinin verdiği pozitif enerjiyi, sorun çözme becerisini, organizasyon kabiliyetini verebilecek başka herhangi bir duygu yoktur. ne ev ne araba ne de başka bir şey erkekte bu motivasyonu sağlayamaz.

erkeklerin sorun çözme, işleri aşama aşama halletme becerisini kazandıkları ve bunu kusursuza yakın bir şekilde uyguladıkları tek an sevişme ihtimalinin ortaya çıktığı andır. ama bak bu evlenince ortadan kayboluyor. nedendir bilmiyorum ama sevişme fikri evlilikte pozitif bir motivasyon kaynağı olmaktan çıkıyor. akşama sevişme var dediğin adam, “arkadaşlarla iki tek atıp öyle gelirim eve ben” diyebiliyor. oysa bu lafı sevgililikte desen, adam alarko holdingi kuracak kapasitede çalışıyor düşün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder