13 Tem 2011

balıkçı kasabasına yerleşse acından ölecek şuursuz


“abi aslında ayrılacaksın işten, bir balıkçı kasabasına yerleşeceksin, oh mis gibi, her akşam çilingir sofrası, muhabbet, gündüz balığımı tutarım, satar yaşarım ya. temiz hava, mis gibi ortam, sıcacık insanlar, bir de kız bulurum güzelinden yaşar giderim.” diyen şuursuzdur bu. sanırsın elinde olta 5 balık tutunca günü kurtarıyorsun, sanırsın balıkçı kasabalarında ekmek, su, elektrik, internet, giysi bedava. iki kilo balık tutacak da satacak günü kurtaracak. lan olm 1970’lerin sadri alışık devrin de miyiz godoş? sen git balıkçı kasabasına yerleş, sana ayda bin lira da ben vereceğim, 3 ayda acından ölmezsen adam değilim.

bunları dinleyen de ülkemizde balıkçılar en süper hayatı sürüyor zannedecek, aklına esen balıkçı kasabasına yerleşme derdinde. eğer bugüne kadar “yerleşeceksin bir balıkçı kasabasına” diyen her on kişiden biri bunu yapsaydı bugün en küçük balıkçı kasabasının nüfusu 500 bin olurdu anasını satayım. balık tutmak çok kolay, satmak parasını almak çok kolay, o parayla ay sonunu getirmek çok kolay bunun yanında hava su bedava, içki bedava, muhabbet her daim süper, hemen git yerleş şuursuz

iddia ediyorum bu lafı diyen her 1000 kişiden birini yollasak bir balıkçı kasabasına türkiye’deki ölüm oranları direkt fırlar. iki kilo mezgitle ömür geçireceğini sanan şuursuzlara ithaf olsun bu entry’m.

“abi oralar çok güzel ya”, siktir git lan o zaman oralara iblis!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder