22 Haz 2011

Ben girdim, herkes rejime girsin!

genelleme falan ama arkadaşım bir genelleme yapılacaksa tam da burada yapılması gerekiyor bence. rejime giren tüm kızlar bu statüdedir. kendileri bir kere rejime girmeye görsünler hemen faydalarını, nasıl rahatladıklarını, sağlıklı yaşamın değerini, kilo vermenin aslında hiç de zor olmadığını, uykusunun bile düzene girdiğini, cildinin parladığını, bir haftada vücudundaki ağırlıktan kurtulduğunu, daha rahat nefes aldığını, yemeklerin tadının bile değiştiğini, v.s anlatır dururlar. isterler ki ben demeden bu insan rejime girsin anında, baktı ki olmuyor “sen de başlasana?” diye akıtırlar zehirlerini.

hayır, insan da seçmez bunlar, kendisinin 15 kilo fazlası vardır 55 kilo arkadaşına bile “yine de rejime girmelisin bence, bu bir yaşam biçimi aslında biliyor musun?” diye musallat olurlar. sanırsın ki tüm arkadaşlarının sağlık dolu, mutlu, huzurlu bir yaşam sürmesini istiyorlar. hayır, kendisi yalnız kalırsa rejimi bir hafta sonra terk edeceği için yanına, tabiri caiz ise götteş arıyor.

bunlara prim vermeyin. rejime başlamaya niyetiniz varsa bile erteleyin. rejime övgü dolu nutuklarını duymazdan gelin, ya bi git deyin. ama yılmayacaklardır, size mehmet öz makaleleri, ibrahim saraçoğlu rejim önerileri dolu mailler atmaya devam edeceklerdir. yetmeyecek “spora gidelim mi?” diye bir gün karşınıza dikileceklerdir. eğer önünü almazsanız size “ortak kondisyon bisikleti alalım beraber bineriz” teklifi getireceklerdir.

durdurun bu kızları, kesin önlerini, ilgilenmeyin önerileriyle, teklifleriyle. ve kızlar lütfen siz böyle olmayın, rejim yapıyorsanız kendiniz yapın. kadın erkek ayırt etmeksizin herkese rejimin faydalarından, gerekliliğinden bahsetmeyi bırakın. sizin yaptığınız her şeyi başkaları da yapmak zorunda değil. açlıktan, tatlısızlıktan bayılacak duruma gelmişsin hala rejim şöyle iyi böyle güzel. lütfen ama.

1 yorum:

  1. ee aynı şey sigarayı bırakan ay pardon ara verenler için de geçerli. hem de nasıl geçerli. iki gün sonra ofis dışında herkesten gizli sigara içiverirler yakalarım ben o sigarayı -bıraktım artık rahat nefes alıyorum- insanlarını

    YanıtlaSil