23 Mar 2011

sevincini karşılıklı zıplayarak gösteren kızlar

bunlardan türkiye’de bulunmaz, daha ziyade kızların amerikan sürümlerinde yüklüdür bu sevinme biçimi. özellikle kızlardan birisi sevgili yapmışsa, çıkma teklifi almışsa, 5 yıldık birlikte yaşadığı adam buna evlenme teklif etmişse sevinç bu şekilde gösterilir. son derece basit bir sevinme şeklidir.

kızlar birbirinin karşısına geçerler ve sık bir frekansta, yerden fazla yükselmeyecek şekilde zıplamaya başlarlar. zıplarken sanki karşısındaki kıza sarılmak istiyormuş da arkasından biri onu tutuyormuşçasına gerilmek, elleri yanlara açarak zıplama frekansına benzer oranda titreştirmek, ve ağzı, içine bir avokado girecekmişçesine açarak çığlık atmak bu sevinme biçiminin ritüellerindendir.

sevinme yaklaşık 15-30 saniye sürer ve kızların sarılarak daha düşük bir frekansta zıplaşarak dönmeleriyle son bulur. sevinmenin öznesi olan kıza “her şeyi en baştan anlatmanı istiyorum” diye sorulmasıyla başlayan, dondurma yiyerek gelişmeleri anlatma bölümü ise başka bir entrynin konusu olabilecek kadar enteresandır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder