18 Şub 2011

Karşılıksız sevmek.


zordur karşılıksız sevmek.
mesela hiç bakışamazsın, tutuşamazsın el ele, öpüşemezsin, sevişemezsin. bunları bir tek sen aklına getirirsin, aklına geldiğiyle kalır. içinde ukteler biriktirirsin. konuşurken sevdiğinin gözlerinin içine bakarsın da sevdiğinin bakışları bomboş olur. güzel bir söz söylediğinde saçlarını okşayamazsın mesela, göğsüne yaslayamazsın. seni seviyorum diyemezsin içinden geldiği gibi, içinden gelen içinde kala kalır. günden güne büyür için, durduramazsın.

zordur karşılıksız sevmek.
mesela hiç sesini duymak için arayamazsın, seni özledim diyemezsin mesela. başkasını sevdiğini görür, mutlu olmuş rolü yaparsın. maskeni indirmene hiç izin yoktur, sürekli temkinli olmak zorundasındır, tedbiri hiç elden bırakmazsın. kazara seviyorum seni desen, arkadaş gibi diye uzatmak zorunda kalırsın cümleni. boğazın 9 boğum olur, sıkışırsın, daralırsın. elleri yumuşacık gibidir bilirsin de bir kere olsun avucunun içine alıp hissedemezsin. kırk yılın başı o eller dokunur da sana, kırk yıla yayar hissedersin.

zordur karşılıksız sevmek.
mesela o seni sevmez. kavgalarını hep kendinle yaparsın, hep kendin üzülürsün durumuna. ne omzunda ağlayacak biri, ne ağlayacağın bir omzun vardır.

zordur karşılıksız sevmek.
sen seversin, o sevildiğini bilmez. sen seversin, o başkasını sever. sen seversin, o gider.

bırak gitsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder