10 Oca 2011

Türkiye ye gelip McDonald's'ta yemek yiyen turist


başka bir ülkeyi ziyaret etmenin altında yatan mantığı kavrayamamış, boşa, haybeye, tırışkadan gezen turisttir. şimdi misal ben italya'ya gitsem döner mi yerim arkadaş? ya da lahmacun? ulan burada akşama kadar pide, döner, lahmacun yiyorum gitmişim italya'ya pizza yerim, makarna yerim, ravioli yerim sen gerizekalı mısın ki türkiye'ye gelip mcdonalds'ta öğün geçiriyorsun? dürüm yesene, döner, adana, urfa, mıhlama, kuyu kebabı, kaburga dolması, ayran aşı, yuvalama yesene. ömründe bir daha nerede bulacaksın bu şansı?

düşün adam sultanahmet'i geziyor yemeğini mcdonalds'ta yiyor lan salak evine dönünce ne bok yersen ye sultanahmet'e gitmişsin kimse uyarmadı mı seni nefis köftesi var diye? kimse demedi mi mutlaka tat diye? hayır mcdonalds ucuz oluyor diyeceğim değil. bir menü 9-10 lira oysa yarım ekmek köfte yesen+ayran 5 bilemedin 6 lira angut musun sen?

ben fransa'ya gidip de bereket döner aramam arkadaş. kurbağaysa kurbağa, salyangozsa salyangoz yerim. 1 hafta sonra zaten dönere yumulacağım ne gereği var orada da döner yiyeyim? ben mal mıyım? değilim. ama siz süzme malsınız amına koyim. gidin beyazıt mcdonalds'a bir bakın günün her saati ecnebi kaynıyor, kodumun angutyusları ya!

1 yorum: