21 Oca 2011

Kadınlarda, oturunca bacaklar ile etek arasında oluşan üçgen


kızlarda karşılaştığımız bir durum olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. aslında belirtecektim ama başlık açma özürlü olduğum için karakter sınırına takılmam zor olmadı. etek giyen kızlarımızın oturdukları zaman birbirine bitişik olan bacakları ile eteğin etek kısmı arasında oluşan, derin, karanlık, loş bir üçgendir efendim bu. aslında geometrik bir üçgen sayılmaz ama etek ve iki bacak üç ettiği için ismen ve hafiften de görüntü olarak üçgen diyebiliriz.

erkek milletinin sıkça aha frikik dediği görüntüyü verir bu bölge. ama eğer etek çok mini bir etek değilse oluşan bu üçgenden herhangi birşey görmek mümkün değildir! kesinlikle mümkün değildir. hele ki kız bacağını aralamıyorsa, yani tamamen bitişik konumda muhafaza ediyorsa ki oluru budur karanlıktan başka birşey görmek imkansızdır. erkeği olur olmaz heyecanlandırır, aha frikik! imajının kafada oluşmasına sebep olur ama dediğim gibi sabaha kadar baksanız bacağın açık kısmının 3 cm yukarısından başka bir şey göremezsiniz.

mini etek için aynısını söylemek zordur. mini etekte bu üçgenden donun görünmesi çok sık rastlanan bir "ünlü frikiğidir". donlar genelde bu üçgen üzerinden görüntülenir. bacakların yukarı çıktıkça kalınlaşması bunda temel faktördür. alt tarafta dar olan bacaklar daha dar açılı bir üçgen oluşturduğu için alan küçüktür. ama sinüs teoreminden giderek yukarıdaki kalın bacak kısmının daha geniş alanlı bir üçgen oluşturduğunu söylemek sanırım bilime de ters düşmeyecektir.

netice olarak insana anlık heyecan duygusunu yaşatan bir üçgendir bu. ama dizin hemen üstündeki eteklerde frikik vermesi mümkün değildir. otobüste, metroda, vapurda karşınıza çıkarsa bir iki bakın sonra vaz geçin. çünkü hem gözleriniz acır bakın ağrır demiyorum acır, kastırmaktan hem de hayvan damgası yersiniz. mini etekte yakalarsanız kaçırmayın don görünebilir ama diz mesafesindeki etekler için, cık, bir şey çıkmaz. hayır bu araştırmayı yaparken gözümün birinin kaydığını fark ettim. şimdi 5 numara gözlük takıyorum.

1 yorum: