23 Kas 2010

amerikan polisindeki ortak aşkı


-alfred öldürüldüğünden beri yalnız çalışıyorum ben şef!
-artık bu olayı aşmalısın, üzerinden yıllar geçti
-öldürülen benim ortağımdı şef, senin değil.
-anlıyorum ama artık yeni bir ortak almanın zamanı geldi
-o bir alfred olabilir mi?

alfred olamaz ama ebenin amı olabilir corç! lan olm sizdeki bu ortak aşkı nedir anlayan varsa beri gelsin. karınızı çocuğunuzu bu kadar düşünmüyorsunuz ibneler. yüzde bilmem kaçınızın karısı çocukları da alıp annesinin evine gider, siz hemen hop ortakla kafa çekmeye, dert anlatmaya. afedersiniz be amın oğlu ortağınla kafaları çekmeye gideceğine kaynananın evine gidip karından özür dilesene, sizleri çok ihmal ettim bağışlayın beni desene?

ama yok olur mu, bunu dersen ortakla kim gezip tozacak. kim onunla gönlünü hoş edecek. amerikan ailelerini kökünden sarsan önemli unsurlardan biridir bu amerikan polisindeki ortak sevdası. varsa yoksa ortak. bir laf edecek olsan hemen “o benim can yoldaşım”, “ben ona hayatımı emanet ediyorum”, “sırtımı dönebildiğim tek insan”. vs. zırvalarıyla beyninizi sikmeye başlarlar. lan senin karın, kızın, sevgilin yok mu piç? git ona dön sırtını elin adamına niye dönüyorsun.

gizli ibneliğin tanımını yapıyor amerikan polisi her gün. ortağım da ortağım. birisi ölmeye görsün diğeri karalar bağlayıp hayatından geçiyor. lan tamam başın saolsun, arkadaşın ölmüş ama bu hayattan vazgeçişler nedir amınakoyim? senin evin barkın yok mu? anan baban, eşin dostun, hısım akraban yok mu? şu ortağına gösterdiğin ihtimamın onda birini evde karına göstersen aile birliğiniz sarsılmaz yemin ediyorum.

bu aşk bitecek gibi değil ve amerikan ailelerini temelinden sarsıyor. her gün onlarca polis ailesi sırf bu ortak aşkı sikine bitiyor. çocuğunu alan kadınlar analarının filadelfiya’daki evine kaçarken ortaklar 5. caddenin köşesindeki barda demleniyor. amerika bu işi çözmelidir, yoksa bu ortak işi daha çok yuvalar yıkacak.

-kenny’yi düşünmediğim tek bir günüm yok anlıyor musun?
-……
-onu benden alan orospu çocuğunun kıçını tekmelemeden bana huzur yok adamım.
-abi yenge de terk etmiş evi?!
-siktir et onu ya, kenny’nin sol taşağı olamazdı o.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder