19 Eki 2010

Polisiye dizilerde katili hemencecik bulma rehberi


gerek csi, gerek csi new york, miami gerek closer gerek cold case ve gerekse de türk dizlerinden kanıt olsun her polisiye diziye başarıyla uygulayabileceğiniz. katili, suçluyu dizinin ilk on dakikası içinde %99'luk başarı oranı ile tahmin etmenizi sağlayan bir yöntemdir.

yöntem çok basit; dizimizin ilk 5 dakikası vakanın anlatımı ile geçer, suç işlenir ve biz suçun nasıl işlendiğini görürüz. bu 5 dakikanın ardından polis şüpheliler ile görüşmeye, bir senaryo oluşturmaya çalışır işte o 5 dakika içerisinde görüştüğü ilk 3 kişiden biri kesinlikle suçlumuzdur.

peki bu üç kişiden hangisi olduğunu nasıl anlayacağız? çok basit en suçsuz görünen, olayla hiç alakası yokmuş gibi duran, polisin de üzerinde durmadığı, hikayesini inandırıcı bulduğu ve dizinin sonuna kadar bir daha karşımıza çıkmayacak olan kişi kesinlikle suçludur. bu kadar basit ve net.

bu yöntemi istediğiniz polisiye diziye uygulayın şaşmaz bir oranla doğru olduğunu göreceksiniz. ilk başlarda 3 kişi arasında zorlanacaksınız ancak 3-4 denemenin ardından suçluyu şıp diye bulduğunuzu hayretler içerisinde fark edeceksiniz. keyifli seyirler, kaldıysa.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder