20 Eki 2010

Kadınlar alışveriş yaparken gardıropları bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçer


-aa bu mont güzelmiş alıcam ben bunu
-rengi uyumlu değil
-neyle uyumlu değil
-gardırobundaki diğer kıyafetlerle
-nasıl ya
-aşkım bunu neyle giyebilirsin ki?
-bilmem kot mesela
-off çıkar şunu dene bu daha iyi
-ama sarı bu?
-dolabındaki en az 7 parça ile uyumlu ama!
-öyle mi diyorsun?

işte kadın böyledir ve bu nedenle alışverişi saatler sürer. çünkü eline aldığı her parçanın gardırobundaki kıyafetlerle nasıl duracağını tek tek düşünür. kafasında bu kıyafet ile giyebileceği şeyleri bir araya getirir ve resmen mini bir defile düzenler. eğer alacağı kıyafet defilede başarılı olursa, gardırobundaki en az 12 parça giysi ile uyum sağlarsa onu alır yoksa mümkün değil almaz.

erkeklerde bu yoktur. erkek için o an önemlidir. eğer alacağı parça o an için üstünde iyi duruyorsa bitmiştir. alır ve çıkar. ancak bir kadın için bu asla yeterli değildir. o parça kotla nasıl durur, günlük kullanımı var mıdır, klasik bir takım içerisine yedirilebilir mi, özel bir gecede giymek mümkün müdür, son aldığı ayakkabı ve çanta ile uyumu nasıldır, bu parça ile kullanabileceği aksesuarların, takıların durumu nedir, bu parçanın benzeri bir giysisi olan arkadaşı var mıdır, vs. bunların hepsini düşünür bir kadın. öyle aa bu güzelmiş alayım ben bunu demez asla.

mesela aa bak bu güzelmiş, hem sarı çantamla da uyumlu der, aa yeni ayakkabılarım ile çok güzel durur der. bir kadın bir parça kıyafeti asla tek başına düşünmez. onun kıyafet kombinasyonları içerisinde duracağı yeri mutlaka bilmek ister. bu parça nelerle iyi gider bu duyguyu yaşamak ister. onun içindir ki bir tişört bile alacak olsa bu iş için dakikalarını ayırabilir. işte bu yüzdendir ki, böyle bir anlayış barındırmayan erkeğin bu düşünceye sahip bir kadınla alışverişe gitmesi eziyetlerin en büyüğüdür.

-bu nasıl?
-eh işte
-nasıl eh işte ya, harika değil mi?
-e güzel de aşkım bunun neyle giyeceksin?
-nasıl neyle giyeceğim, ayakkabı çekeceği ile giyeceğim.
-mal mısın ya? bu klasik bir ayakkabı
-ee
-sen casual giyinen birisin
-ney giyinen
-öff çıkar onu şunu dene.
-bu ne be?
-tam casual işte al, hem hafiften bir urban havası da var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder