1 Eyl 2010

nikah masası şarkısında kızın evlendiği adam

şarkının 3. kıtasındaki 3. mısrada geçen “şimdi çok zenginsin ben ayrı garip ” sözünden anladığımız üzere zengin bir adamdır. fakir kızımızı almakta bir beis görmemiş geniş gönüllü, delikanlı birisidir. kızın şahidinin eski sevgilisi olduğunu bilmeyecek kadar saf biridir aynı zamanda. bu devirde zengin ve saf birini bulmak mümkün olmadığı için, zamanında hulusi kentmen’in oğlu tadında bir insandır.

büyük ihtimal kızın geçmişini sorgulamamış, benden önce kaç erkekle birlikte oldun gibi sorulara hiç girmemiştir. zengin olmasına karşın nikahtan evleniyor olması biraz saçmadır. kızın ailesinin düğün isteriz diye diretmemiş olması ise daha da saçmadır. belli ki zengin damadı bulduk ötesine ses etmeyelim demiş olabilirler. yine nikaha ümit besen tadında fakir birisinin bile girebiliyor olması bu salonun gaziosmanpaşa belediyesi veya ümraniye belediyesi nikah salonunda kıyılıyor olması da büyük ihtimaldir.

sözün özü delikanlı, saf, belki biraz da cimri bir insandır. e cimri olmayacak da ne olacak, böyleleri zengin oluyor zaten anacım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder