21 Eyl 2010

İneceğini otobüs hareket edince hatırlayan yolcu

bir ön bilgilendirme ile başlayalım, burada bahsi geçen otobüs belediye otobüsüdür. olayımız şu şekilde vuku bulur. otobüs durağa yaklaşır, kapılarını açar, inen iner binen biner yaklaşık bir dakikalık bir beklemenin ardından kapılarını kapatır ve hareket eder işte tam bu anda bir yolcu ayağa fırlar kapıya doğru koşar, koşarken de kaptan orta kapı!! diye hönkürür, önüne çıkan diğer yolcuları ezer, ayaklarına basar, itekler. şoför ve yolcuların ters bakışları arasında kapıdan iner. işin garibi bu derece aceleci olan kişinin otobüsten indikten sonra deli deli etrafına bakması ve ağır adımlarla bilinçsizce yürümesidir. hani acelen vardı? niye şimdi bu gamsızlık? niye??

bu yolcular özellikle sizin acil bir işiniz olduğunda veya otobüste boğulmak üzere olduğunuz zamanlarda ortaya çıkarlar. kimse üzerine alınmasın ama ben boğmak istiyorum böylelerini.

bunların istisnaları vardır mesela belediye otobüsünde uyuklayan kimseler, onlara kızamam bilirim ki yorgundurlar, iş yıpratmıştır onları. ama onun dışında aklı başına sonradan gelen arkadaşlara çok kızıyorum bilsinler.

buradan `iett`'ye sesleniyorum! araçlara acil durumda kırınız camı içerisinde beyzbol sopası koysunlar zira bazen çok gerekli oluyor. valla bak!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder