16 Eyl 2010

Beyzbol sopası ile adam dövmek


gerçekten kızgın olduğunuz birisini enstrüman kullanarak dövmek gibi bir niyetiniz ve isteğiniz varsa seçiminizi beyzbol sopasından yana kullanmak iki taraf için de tatmin edici bir dayak faslının yaşanmasına sebep olacaktır.

sıklıkla amerika'da vuku bulan bu dayak atma şekli allahıma şükürler olsun ki artık ülkemde de görülebilmekte ve ülkemin güzel insanları günümüzün bu en acı verici fakat spor aleti olarak anılan enstrümanından ziyadesiyle faydalanmaktadır. fakat bu alet halen zenginlerin kullanageldiği bir araçtır, bunun sebebi ise elbetteki aletin 60-100 ytl arasında değişen fiyatları ve her yerde bulunamayışındandır.

bu aleti varoşlarımıza yaymak her yurdum insanının bu eşsiz aletten faydalanmasını sağlamak için ülkemizde de üretilmeye başlanmasını istemek halen bu sopaya bir servet harcamış biri olarak benim en tabii hakkımdır.

tabi ki bu sopa her babayiğidin kullanabileceği bir enstrüman değildir. bu sopayla dayak atmanın bir kültürü bir edebi bir tekniği vardır. her önüne gelenin beyzbol sopasıyla adam dövdüğü bir ülkeyi allah düşmanıma da göstermesin! bu bir yaşam tarzı, bu bir dışavurum, bu bir isyan, başkaldırıdır!!

her şeyden önce sopa seçimi çok önemlidir, tahta mı yoksa metal alaşımlı mı sorusunu sık sık duyuyorum, buradan bu işe niyet etmiş genç arkadaşlara naçizane önerim tahta sopadan şaşmamalarıdır. geleneksel, bizi anlatan, yaşayan bir sopadır "tahta sopa" meşedir, gürgendir, ardıçtır tahta nefes alır, attığınız sopanın bir sesi olmasını sağlar, her vuruşta sizinle mutlu olur size ayak uydurur, oysa öyle midir metal sopa? değildir günümüz yapma dünyasının bir ürünüdür, piçtir metal sopa, iticidir. sadece dayak yiyen kişi anlar onun sopa olduğunu size güven vermez, dayağın bir resital olduğunu hissettirmez. tahta sopa arkadaşlarım tahta sopa, gerisi yalan.

bir soruda sopayı nasıl tutmalıyız yönünde geliyor. şimdi bunu okuyanlar hemen "ne önemi var" gibi cahilce bir yaklaşım içine gireceklerdir, önemi vardır tutuş şekli hedefin durağan ya da hareketli olmasına, yerde veya ayakta olmasına, o anda başka bir enstrümanın kullanılıyor olmasına göre değişiklik gösterir. tercih edilen ve en sık kullanılan yöntem sopanın iki elle aşk yapan iki sevgilinin tutkusuyla tutulmasıdır. bu hem sopayla aranızdaki bağı kuvvetlendirir, hem de dayak yiyen kişiye saygınızı ifade eder. eğer dövdüğünüz kişi hareketliyse, ayaktaysa ve afedersiniz adi herifin tekiyse sopayı tek elle tutup hızlı hızlı vurmak daha iyi olacaktır. yanız..! sakın ola ki sopayı kaçan birinin ardından fırlatmayın! hedefe isabet ettirseniz bile, sopaya yaptığınız bu hakaret peşinizi bırakmayacak sizi sürekli rahatsız edecektir.

son olarak sopanın bakımı ile ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. öncelikle sopanızın her dayak öncesi iyice cilalanmış olmasına dikkat edin bu sizin hızınızı artırırken, dayak yiyen kişinin acısını da katmerliyecektir. dayağın ardından tahta sopanızı hafif nemli bir bez ile iyice temizleyin ve ardından hemen kurulayın. silme işleminden yaklaşık 10 dakika sonra badem yağı sürdüğünüz sopanızı serin, nemli olmayan kapalı bir ortamda saklayın. günde bir saat güneş görmesi sopanın sıkılaşmasına ve vuruş gücünün artmasına katkıda bulunacaktır. sopanızı yağmurlu havalarda kullanmayın!! eğer mecbursanız dayağın hemen ardından kurulamayı unutmayın. su çeken bir sopa şişer ve işe yaramaz hale gelir.

bu kadar anlatımın ardından tavsiye isteyen arkadaşlar oluyor hemen söyleyeyim favorim "hillerich & bradsby" üretimi tahta sopalardır fakat biraz pahalıdır eğer daha uygun birşeyler arıyorsanız "easton" veya "wilson sporting goods" üretimi sopalar tam size göredir. yeni başlayanlar içinse "rawlings" önerebileceğim tek sopa markasıdır.

son olarak şunu unutmayın, "dayak biter sopa kalır", sopanıza iyi bakın, mutlu sopalar değerli dostlar.

1 yorum:

  1. o sopayı götüne sokmayı denedin mi, eğer senin gibi piçlerin götüne iyi giriyorsa bana 10 tane yap, senin gibi piç piyasada çok var. o nedenle lazım olur.

    YanıtlaSil