28 Eyl 2010

Amerikan çiftçisi pompalı tüfek ilişkisi


henüz amerika sınırları içerisinde rastlanmamış olan çiftçidir. evinizde pompalı tüfek bulundurmak amerika’da çiftçi lisansı, yeterlik belgesi, vs. alabilmeniz için yerine getirmeniz gereken şartlardan birisidir. sadece bulundurmak da yetmiyor aynı zamanda gecenin bir vakti herhangi bir tıkırtı duyduğunuzda tüfeği kaparak anında kapının önüne dikilmeniz ve “hey who is there!” diye bağırabiliyor olmanız da gerekli.

eğer hem tüfeğiniz var hem de gür bir sesle tüfeği çapraz tutarak “who is there?” diye bağırabiliyorsanız yarı yarıya amerikan çiftçisisiniz diyebiliriz. geriye sadece ekim dikim işleri kalıyor ki onlar işin kolay kısmı. bir amerikan çiftçisi öncelikle pompalı tüfeğe sahip olmalıdır.

eğer bu tüfekle yılda en az bir defa birisini yanlışlıkla götünden vurup, göt loblarını delik deşik etmezseniz bunun sebeplerini anlattığınız bir dosyayı şerife teslim etmeniz gerekli. yılda 3 ve üstü göt vuran çiftçiler ise kredi kullanımında öncelikli oluyorlar. eğer hem tüfeğe sahip hem bağırabiliyor hem de üstüne üstlük mısır ekiyorsanız sizin sırtınızın yere gelmesi olası değil. bir de tarlanızda gizemli daireler bulduysanız oprah’a bile çıkabiliyorsunuz.

amerikalılık zor iş ama amerikalı çiftçilik çok daha zor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder