27 Ağu 2010

öpüşürken ense kökünden saç derisine masaj yapmak

öpüşkenler hemen anladı ne demek istediğimi. hatta o anları anımsayarak yüzlerine keyifli bir gülümseme geldi oturdu. aferin olması gereken de bu.

efendim aslında başlığımızın böylesine karmaşık olması yanıltmasın sizi. bu hareket hemen hemen tüm öpüşmecilerin yer yer, hatta sık sık yaptıkları bir hareket. öpüşürken gözler kapalı halde eller başın arka tarafında, ense köküne doğru gider, saçlarla buluşan el direkt olarak saç diplerine iner ve saçların hafif hafif çekiştirilmesiyle beraber saç derisine bir masaj başlar. bu her ne kadar öpüşmeden bağımsız bir hareketmiş gibi dursa da öpüşmenin ilerleyişinde önemli bir yere sahiptir.

genellikle devamında sevişme ihtimali olan öpüşmelerde kullanılan bir harekettir. öpüşme ile başlayan süreç bu hareket vasıtasıyla vücudun geneline yayılmaya başlar. başa yapılan masaj kişide rahatlamaya sebep olur, kan dolaşımı artar ve kişi huzur bulur.

çok nadir de olsa bu hareket baş bölgesindeki kan dolaşımını arttırdığı için karşı tarafın zihninin açılmasına ve olaydan kopmasına sebep olabilir. böyle bir durumda derhal ense kökü tarafından uygulanan saç dibi masajı kesilmeli ve masaj kollara doğru yayılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder