27 Ağu 2010

Danette reklamındaki beleşçi aileler

yaşadıkları apartmana, oturdukları eve, mobilyalarına, kılık kıyafetlerine, evde otururkenki bakımlı hallerine bakılınca aylık gelirlerinin asgari 7 bin lira düzeyinde olduğu tahmin edilen ama 2 liralık danette almamak için konu komşunun evini dinleyen ailelerdir. çoluk çocuk, ebeveyn, nine, dede maaile bir çıt sesi duyduklarında kulaklarını komşunun evine dayayıp acaba danette mi yiyorlar diye kulak kesilenlerdir.

bu ne aymazlıktır? ota boka uyarı veren rtük uyuyor mu? millet resmen o reklamda komşusunun evini dinliyor ve bu işlemi çoğu zaman evin çocuğuna yaptırıyor, komşunun evini dinlemek türk aile yapısına uygun mudur? ya çocuk evi dinlerken yandaki çift sevişiyor olsa, duyulan çat sesi mesela danette kutusunun kırılmasından değil de göte inen bir şaplaktan kaynaklanıyorsa? o çocuğun yaşadığı travmanın hesabını kim verecek? rtük adnan’la, behlül’le, bihter’le uğraşacağına biraz da bunlara bak. bu beleşçi, 2 lira vermemek için komşusunun evini dinleyen, sonra da kaşığını alıp komşusunun kapısına dayanan bu yozlarla uğraş.

hayır bunlar benim kapıma gelseler ellerinde kaşıkları ile o kaşıkları bunların götüne bir bir sokmayan adam değildir. danette’de öyle bir reklam yapmış ki, “ürünümüz çok pahalı zengin birini bulun, evini dinleyin o yerken kapısına gidin belki siz de nasiplenirsiniz” demeye getirmiş. lan olm 4 tanesi 2 lira, bunun için komşunun evini dinlemeye, kapısına dilenmeye gitmeye utanmıyor musun? evinde 160 ekran led tv var ama 2 lira için köpek oluyorsun?

işte böyleleri zengin oluyor hacım ben sana diyeyim. 2 lirasının bile hesabını bilen beleşçi zihniyet oturuyor site içinde güvenlikli evlerde, bunlar biniyor jiplere. biz her daim oradaki danette veren aile gibi olduğumuz için varoşlardan çıkamadık bir türlü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder