28 Oca 2010

Gezi Notları

Dün yine harika bir yerdeydim. evimizin iki sokak aşağısındaki yeni açılan parka gittim. aman allahım o ne harika bir manzara, o ne şen şakrak bir yer anlatamam. kar yağdığı zaman istanbul'un en güzel yerleri parkları oluyor. bembeyaz örtünün üzerinde kayarak düşen anneleri, babaları izlemek, içine taş koydukları kartoplarını birbirine atan piçlere bakmak doyumsuz bir zevk.

Park iki gün önce açıldı, içinde 4 adet masalı oturma grubu ve 8 bank var, çocuk oyun grubu ise salıncak, tahterevalli, kaydırak gibi klasik oyuncakların dışında asılmalı çubuklar, dönen silindir ve ördek kaydırak da içeriyor. günün her saati kalabalık. soğuk bankta otururken sıcak bir şeyler içmek istediğinizde ara sıra uğrayan salepçi mükemmel bir seçim. bazen de termosla çay satıyorlar ki halis kamelya çayı.

eğer bir haftasonu neşeli vakit geçirmek isterseniz fatih'te yeni açılan çocuk parkını bir ziyaret edin derim. çocuklarınız oyuncakların keyfini sürerken, siz de hemen iki dükkan ötedeki dürümcüden aldığınız dürümleri şansınız varsa sıcak bir saleple birlikte yiyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder