5 Eki 2009

KOMPLO TEORİLERİ -4-

İstanbul'daki Aşırı Yağışlar
Ne çok yağmur yağdı bu yıl değil mi? Geçtiğimiz yıllarda kuraklıkla mücadele eden İstanbul bu yıl baraj kapaklarını açıyor ki barajlar taşmasın, fazla suyunu atsın. Peki hani küresel ısınma vardı? Geçtiğimiz yıllarda “küresel ısınma var, suyu tasarruflu kullanın” diyen Kadir Topbaş bu yıl aynı söylemi yaşanan sel olayları için de kullanmıyor mu? Size de tuhaf gelmiyor mu bu durum?

Peki hangisi komplo? Küresel ısınma mı? Aşırı yapışlar mı?

İkisi de komplo benim sayın arkadaşlarım. Ancak küresel ısınma içinde devlet başkanlarının da bulunduğu büyük bir komplonun parçası. Hükümetler başlarına gelen bütün kötü olayları bir sonuca bağlayabilsinler ve üzerlerindeki yükü atabilsinler diye uydurulmuş harikulade bir komplodur küresel ısınma. Bu konuya daha sonra gireceğim, benim asıl derdim İstanbul’da sel felaketi yaşanmasına sebep olan aşırı yağışlardır. Bunun küresel ısınmadan kaynaklanıyor olması aklı başında bir insanın kabul edemeyeceği bir açıklamadır.

Peki nasıl oldu da, iki yıl önce kuraklıktan kavrulan şehir bu yıl yağmura yağışa doyamadı? Bu bir deneyin sonucudur. İstanbul’un belli bölgelerinin deney yapılması amacıyla Amerika’ya kiralanmasının bir neticesidir. Zamanında Amerika bilimsel deneyler için Ali Müfit Gürtuna’dan İstanbul’un şehir dışında kalan alanlarından arazi istemiştir. Ali Müfit Gürtuna’da yapılacak deneyleri sorgulamadan, sırf paranın o sıcak yüzü hatırına bugün sel olan bölgelerde Amerika’nın tesis kurmasına izin vermiştir. Bugüne kadar hiç sorun yoktu ancak Amerika’nın Teksas ve Arizona bölgelerinde yaşanan kuraklığa çözüm bulmak için geliştirdiği yeni “kümülüs” teknolojisini denemeye başlamasıyla sorunlar çıkmaya başladı. İlk denemesi geçenlerde yapılan kümülüs teknolojisi İstanbul’un tarihinde hiç olmadığı kadar yağış almasına sebep oldu.

Şimdi kimse çıkıp da sorumluyu açıklayamıyor onun yerine dere yatağı diyorlar, küresel ısınma diyorlar bizi kandırıyorlar. Bu oyuna gelmeyin, aşırı yağışların sebebi Amerika’nın o bölgede yağış deneyleri yapmasıdır. Deneyler kontrolden çıkmış ve yağışların önüne geçilememiştir. Bakın bugün 5 ekim 2009 İstanbul’da hala yağmur var ve uzun süre devam edecek diyorlar, bekliyoruz.

Bu yıl kışın da çok şiddetli geçeceği söyleniyor hatta Gümüşhane’ye eylül ayında deli gibi kar yağdı neden? Hiç gidip Amerika’nın Gümüşhane’deki bilimsel araştırma tesislerini gördünüz mü? Bilin bakalım ne deniyorlar?

1 yorum:

  1. komplo falan değil abi. küresel ısınma diye bir şeyin olmadığını ben de biliyorum bir çevre mühendisi olarak. bir de bağlantı vereyim tam olsun:

    http://www.youtube.com/watch?v=xzSzItt6h-s

    YanıtlaSil