11 Eyl 2009

SEL FELAKETİ ERGENEKON ÖRGÜTÜNÜN İŞİ Mİ?

İstanbul’daki sel felaketinin arkasında Ergenekon örgütü mü var!!

Türkiye’de yapılmış olan gelmiş geçmiş tüm karanlık işlerin arkasında olduğu gibi, İstanbul’da 9 Eylül’de yaşamış olduğumuz sel felaketinin arkasında da Ergenekon örgütü vardır. Bu örgütün amacının başından beri AKP’yi yıkmak, dağıtmak olduğu bu kadar belliyken İstanbul’daki bu elim olayın ardında Ergenekon örgütünün olmadığını düşünmek safdillik olur. Düşünün bu sel felaketi en çok kimi yıpratıyor? Kadir Topbaş’ı değil mi? Dolayısıyla oradan başbakan Erdoğan’ı. Şimdi bu selin faturasını kesmek için bütün geçmiş ihaleler, imar planları, iskan çalışmaları gözler önüne serilecek ve tek tek imzalar kontrol edilecek. Sizce bundan en zararlı kim çıkacak? 16 yıllık iktidar dönemiyle AKP tabii ki ve Tayyip Erdoğan. Peki Doğan grubuna kesilen milyarlık vergi cezasının bugünlere denk gelmesi sizce bir rastlantı mı? Hiç sanmıyorum belgeler havada uçuşmaya başlayınca bunları tek tek yayınlaması, üstüne gitmesi, soru sorması muhtemel yayın organı kime ait? Doğan grubuna değil mi? İşte bu ceza kısa bir sessizlik sözü alınırsa bir anda kuşa dönebilir demedi demeyin.

Peki Vakit Gazetesi neden bütün bu sel felaketinden Bedrettin Dalan’ı sorumlu tutuyor? Mantık olarak Nurettin Sözen onlar için daha akla yatkın bir aday değil mi? Neden 20 yıl önceki belediye başkanı hedef haline getiriliyor. Anladınız değil mi? Ergenekon ile bağlantılı olduğu iddia edilen tek belediye başkanı o da onun için. Sel felaketini Ergenekon’a bağlamak istiyorlar. Böylelikle her zaman olduğu gibi her şeyin suçunu, günahını, vebalini Ergenekon’a yıkıp ortadan çekilecekler. E Doğan grubu da bunları yazmadı mı geçti gitti, nereden bileceksiniz ki siz? Bakın zaten NTV taş gibi yayın yaparken CNN Türk nerede? Neden çok sesi çıkmıyor? Görüşmeler başlamış anlaşılan.

Hem sel olayını Ergenekon’a mantıklı bir şekilde bağlamak da mümkün, bakın bugünden haberler çıkmış “sele askeri bölgedeki gölet mi sebep oldu?” diye. Bok at izi kalsın, insanlarda “reasonable doubt” oluştur gerisi önemli değil. Hatta selin artıklarının içinden birkaç tane de mühimmat buldun muydu değme keyfine. Zaten geçen sele kapılan bir kargo kamyonundan yola onlarca havalı, pompalı tüfek savrulmadı mı? Sen de arasına birkaç tane el bombası sokuver gitsin. Son olarak devam etmekte olan Ergenekon davası ile Sel davasını birleştirirsin olur biter. Elinin altındaki çalışanlar ne güne duruyor? Kullanacaksın. Kendini ezdirmeyeceksin, “Sel Ergenekon’un işidir” bunu bilip bunu söyleyeceksin.

Kadir Topbaş çıkmış Kyoto Protokolü falan zırvalıyor, derhal uyarın Kyoto Protokolü ifadesinin geçtiği yerlere “Ergenekon Örgütü” ifadesini koysun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder